Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... declaratie intrastat - o singura livrare in comunitate
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

declaratie intrastat - o singura livrare in comunitate

Pentru o singura factura aferenta unei livrari de marfuri in comunitate este obligatorie declaratia intrastat? Mentionam ca sociatatea nu a mai facut nicio livrare in comunitate.
Se depune decl.intrastat numai daca depasiti pragul de valori de 900000 ron la livrari
ciobanumarilena61, utilizator
[ link extern ]

""Informaţiile privind pragurile valorice INTRASTAT se publică anual, în Monitorul Oficial al României, la sfârşitul anului anterior celui pentru care pragurile valorice sunt în vigoare.
Pragurile valorice INTRASTAT stabilite pentru anul 2012 sunt:

pentru introduceri intracomunitare: 300.000 RON
pentru expedieri intracomunitare: 900.000 RON""