Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Cand poate incepe strangerea de semnaturi pentru ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Cand poate incepe strangerea de semnaturi pentru sustinerea unui candidat independent la functia de primar?

m-ar interesa mai multe detalii pe acest subiect,un model de lista de sustinatori,o lista cu documentele ce trebuiesc depuse si care este procedura completa de depunere a acestor documente,termene de depunere e.t.c. intrucit doresc sa candidez la aceasta functie.
va multumesc.
cel mai intelept lucru ar fi sa luati putin legea alegerilor locale, s-o cititi cu atentie si sa incepeti cat mai repede strangerea de semnaturi de sustinere. Listele sustinatorilor le redactati tinand cont de cerintele legale. Legea 67/2004 si O U nr. 97 din 27 august 2008 privind modificarea şi completarea titlului I al Legii nr. 35/2008 pentru alegerea Camerei Deputaţilor şi a Senatului şi pentru modificarea şi completarea Legii nr. 67/2004 pentru alegerea autorităţilor administraţiei publice locale, a Legii administraţiei publice locale nr. 215/2001 şi a Legii nr. 393/2004 privind Statutul aleşilor locali
Va dorim succes...s-ar putea sa avem si noi un candidat independent...
Eu.Ro.Lex & Av. Martin Vasile Emil , Avocat