Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 pfa cod caen 6713
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

pfa cod caen 6713

pentru un pfa cu cod caen 6713 este nevoie de vreo aprobare speciala de la C.N.V.M sau B.N.R. ?!
Fostul cod 6713 se recodifica in:

6612 = Activitati de intermediere a tranzactiilor financiare
6619 = Activitati auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activitati de asigurari si fonduri de pensii

Conform Legii 297/2004, aceste activitati nu se pot desfasura decat sub forma de organizare a unei societati pe actiuni.