avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 695 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... examen admitere in barou 2008
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

examen admitere in barou 2008

Buna seara!
Sunt utilizatoare noua a acestui site, asa ca nu stiu foarte multe despre ceilalti utilizatori, nici despre modul in care functioneaza, dar indraznesc sa apelez la bunavointa voastra. V-as fi profund recunoscatoare daca m-ati putea ajuta cu sintezele pentru admiterea in barou la disciplina procedura penala.Va multumesc pentru atentia pe care o veti acorda acestei rugaminti.
Adresa mea de e-mail este alex19ionita@yahoo.com
Cel mai recent răspuns: ali1103 , utilizator 08:13, 26 Noiembrie 2008
Sintezele si le face fiecare jurist singur cel putin asa cred ca este normal , ocazie cu care poate si memora mult mai bine materia din bibliografia indicata. Nu prea o sa fie multi colegi care sa va dea, si nu va recomand , intrucat poate ramaneti cu lipsuri in pregatire. Cine stie ce mod de abordare a materiei de studiu face unul sau altul , sintezele putand fi imcomplete. Eu nu as avea incredere in astfel de materiale. Sunt carti aparute nu tratarea subiectelor care pot ajuta si este bine sa vi le procurati.
Va sfatuiesc sa va faceti singura sintezele si sa va pregatiti.
Sa inteleg ca dv. daca veti avea un dosar, la instanta ve-ti cere altora sa va prezite sinteze, si sa nu cititi si sa verificati personal piesele dosarului.
Imi pare rau dar asta e o parere personala si dupa peste 20 ani de experienta am avut ocazia ca sa ma conving ca "repetitia este mama invataturii " si ai mai multa putere numai atunci cand studiezi personal . Daca nu inte;legeti anumiti termeni sau notiuni etc. puteti sa cereti ajutor de la persoane competente sa va pregateasca.
Sper sa nu va suparati pe mine si sa va fie utile cele mentionate
Va urez succes si sa auzim numai de bine
Orice critica, in masura in care este constructiva, este binevenita, asa ca va multumesc pentru lucrurile pe care mi le-ati recomandat.
Am recurs la acest mijloc deoarece timpul nu-mi permite sa ma pregatesc si la procedura penala asa cum mi-as dori. Cat despre increderea pe care am aratat-o fata de ceilalti, e firesc sa se intample asa, caci "bona fides praesumitur" pana la proba contrara.
Oricum, imi asum criticile aduse si va garantez ca la serviciu(caci deja lucrez) nu apelez la ceilalti decat in subsidiar, dupa ce depun toate eforturile in rezolvarea sarcinilor pe care le am.
Toate cele bune!
Orice critica, in masura in care este constructiva, este binevenita, asa ca va multumesc pentru lucrurile pe care mi le-ati recomandat.
Am recurs la acest mijloc deoarece timpul nu-mi permite sa ma pregatesc si la procedura penala asa cum mi-as dori. Cat despre increderea pe care am aratat-o fata de ceilalti, e firesc sa se intample asa, caci "bona fides praesumitur" pana la proba contrara.
Oricum, imi asum criticile aduse si va garantez ca la serviciu(caci deja lucrez) nu apelez la ceilalti decat in subsidiar, dupa ce depun toate eforturile in rezolvarea sarcinilor pe care le am.
Toate cele bune!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Examen admitere barou satelix satelix Am citit cu interes tot ce s-a discutat pe acest forum si trebuie sa recunosc ca admiterea in barou este o mare bataie de cap......:)Am terminat si eu anul ... (vezi toată discuția)
Pensie intretinere minori angelic/// angelic/// buna ziua din nou, am trecut de un divort nu foarte placut si sunt putin speriata.hotararea e irevocabila in ce priveste divortul dar dragul meu fost sot a ... (vezi toată discuția)
Admitere barou 2013 sliv sliv Buna ziua, O intrebare: se da examen admitere barou in ianuarie/februarie 2013 daca (sau nu neaparat) nu iau examenul de acum peste 15% din ... (vezi toată discuția)