Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Legea 211/2011 privind regimul deseurilor
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Legea 211/2011 privind regimul deseurilor

firma la care lucrez are un contract cu o firma autorizata de colectare deseuri,mai este nevoie desemnarea unei persoane din cadrul firmei(ca urmare a absolvirii unor cursuri de specialitate) care sa urmareasca colectarea deseurilor? sau suntem acoperiti datorita contractului?
@Oana Ristea

Obligatia de a avea o persoana instruita revine tuturor detinatorilor de deseuri, inclusv celor in cazul expus mai sus. In lege scrie ca trebuie un curs de specialitate in domeniul deseurilor, inclusiv in domeniul deseurilor periculoase.

Razvan,