Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Nerespectare proiect casa, amenda primarie
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Nerespectare proiect casa, amenda primarie

Buna ,am o problema cu o casa care s-a construit dupa un proiect avizat ,dar la care nu s-a respectat proiectul cu privire la acoperis(sarpanta).Casa a fost data in folosinta in aug. 2002 conform actului de luare in folosinta si trecuta si in cadastru si in fisa de intabulare.Acuma am primit o somatie de la primarie in legatura cu aceasta nerespectare de proiect si am inteles ca sunt pasibil de o amenda destul de mare.Intrebarea mea este daca este posibil asa ceva dupa ce acele acta/proiecte au fost avizate .
aveti procesul verbal de receptie?
Buna , am Autorizatia de luare in folosinta emisa in baza avizului Biroului Finalizari Constructii care autorizeaza luarea in folosinta DEFINITIVA a imobilului.