Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA impozitare servicii cazare
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

impozitare servicii cazare

Buna ziua....as dori un raspuns la urmatoarea speta: am un client, persoana juridica din Spania care pretinde sa-i facturez serviciile de cazare fara TVA.......cum este corect?Mentionez ca hotelul se afla in Mamaia, deci pe teritoriul Romaniei.Firma din Spania este neplatitoare de TVA....Multumesc
Facturati cu TVA