Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... cum deschid o loterie online?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

cum deschid o loterie online?

Doresc sa deschid o loterie online sau un alt joc. Am inteles dintr-un articol de pe siteul dumneavoastra ca Loteria Nationala detine monopolul pe jocurile gen Loto, Expres, Pronosport. E foarte grav ce se intampla pt ca in felul acesta nu exista concurenta in domeniu. Dupa ce am citit articolul am realizat ca loterie nu mai am nici o sansa sa fac insa ma gandesc la un joc de bingo online sau un altfel de joc. Tot in articol se specifica interzicerea jocurilor de noroc prin intermediul televiziunii , radioului, telefoanelor mobile. Oare intra si internetul in categoria asta?Ma puteti va rog sfatui va rog cu privire la acest aspect? Cum pot afla legislatia completa? Am gasit loterii online din alte tari. Daca aici nu pot obtine o licenta oare daca o obtin in alt stat pot functiona si aici? De exemplu prin intermediul caselor de pariuri sportive de aici pot participa la loteriile din Spania, Italia etc.Multumesc anticipat
idea asta mi-a venit si mie dar deasemenea nu sunt la curent cu astpectele legislative. Daca inca te mai intereseaza propun o colaborare. Cunosc (php, sql, flash, webdesign etc...)- ID: sergiu_m0n0