avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Pot sa fac in Romania jocuri de pariuri tip Pronosport ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Pot sa fac in Romania jocuri de pariuri tip Pronosport ?

Buna ziua !
Vreau sa imi fac in Romania o firma de pariuri sportive , care sa se joace pe platforma online , adica pe un site !
Toti jucatorii pariaza si isi impart castigurile , iar eu nu obtin decat un mic comision din castig !
Pot sa fac asemenea joc ? Pot sa obtin o asemenea autorizatie ? Exista monopol din partea Loteriei Romane ? Ce ar trebuii sa fac !
Multumesc si sper ca am postat bine !
Cel mai recent răspuns: matican , utilizator 19:26, 8 Aprilie 2009
Cred ca exista monopol, dar nu oficial.Verificati cu RC, poate ei va pot da si informatia cu privire la autorizatie...
deci este vorba de pariuri sportive online , nu normale ! poate cineva sa imi dea informatii ?
Daca sa zicem imi fac o firma offshore e mai ok ? sau ce as putea sa fac pentru a putea sa activez!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pariuri sportive online synergy synergy Doresc sa incep o afacere pe internet in domeniul pariurilor sportive. Daca imi infintez o firma offshore si deschid un cont de nerezident la o banca din ... (vezi toată discuția)
Cum deschid o loterie online? zzatana zzatana Doresc sa deschid o loterie online sau un alt joc. Am inteles dintr-un articol de pe siteul dumneavoastra ca Loteria Nationala detine monopolul pe jocurile gen ... (vezi toată discuția)
Impozitare castiguri pariuri sportive Alexandru267 Alexandru267 Buna ziua! Sunt amator de pariuri sportive, iar recent am decis sa mi deschid un cont la o agentie online de pariuri sportive. Doresc sa va intreb cum se ... (vezi toată discuția)