Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Pot sa fac in Romania jocuri de pariuri tip Pronosport ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Pot sa fac in Romania jocuri de pariuri tip Pronosport ?

Buna ziua !
Vreau sa imi fac in Romania o firma de pariuri sportive , care sa se joace pe platforma online , adica pe un site !
Toti jucatorii pariaza si isi impart castigurile , iar eu nu obtin decat un mic comision din castig !
Pot sa fac asemenea joc ? Pot sa obtin o asemenea autorizatie ? Exista monopol din partea Loteriei Romane ? Ce ar trebuii sa fac !
Multumesc si sper ca am postat bine !
Cred ca exista monopol, dar nu oficial.Verificati cu RC, poate ei va pot da si informatia cu privire la autorizatie...
deci este vorba de pariuri sportive online , nu normale ! poate cineva sa imi dea informatii ?
Daca sa zicem imi fac o firma offshore e mai ok ? sau ce as putea sa fac pentru a putea sa activez!