Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Admitere in avocatura 2012
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Admitere in avocatura 2012

Daca stie cineva va rog sa-mi spuneti anul acesta se va sustine examenul de admitere in avocatura din vechiul cod civil sau dupa noul cod civil?
Conform Hotararii UNBR nr. 357/2012,din Noul Cod Civil vor face obiect al examinarii numai dispozitiile referitoare la actul juridic civil (art. 1164-1329) si aplicarea legii civile in timp (art. 6-8) si dispozitiile corespunzatoare acestor prevederi legale din Legea de punere in aplicare a NCC (L. 71/2011) privind aplicarea legii civile in timp.