Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Persoanele cu venituri mici ar putea fi scutite de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Persoanele cu venituri mici ar putea fi scutite de penalitatile la intretinere pana in iulie 2012?

In legatura cu Legea nr.175/2010. M-am interesat pe site-ul Senatului si al Camerei Deputatilor in legatura cu Proiectul de Lege pentru completarea Legii nr.175/2010 pentru modificarea Legii nr.230/2007 privind infiintarea, organizarea si functionarea asociatiilor de proprietari. Proiectul a trecut de Senat, a fost aprobat iar acum e la Camera Deputatilor din Decembrie 2011 dar nu se mai stie nimic de el, daca a fost adoptat sau respins. Cum as putea sa aflu mai multe?
Daca ar fi fost aprobat ar fi aparut pe site, este probabil la comisii spre dezbatere. Camera Deputatilor este camera decizionala.
Legea nr 175/2010 a avut perioada stricta de valabilitate ,de 1 (un) an de zile pana in iulie 2011
Chiar daca legiutorul va dispune prelungirea facilitatii scutirii la plata pentru anumite categorii de proprietari,prevederea respectiva va putea opera numai pentru perioada urmatoare emiterii actului ,neavand operabilitate retroactiva