Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Reactivare SRL cu activitate suspendata
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Reactivare SRL cu activitate suspendata

Doresc sa cunosc pasii pe care trebuie sa-i intreprind pentru a reactiva un SRL cu actionar unic, care are activitatea suspendata pana la 31 Mai 2012.
Multumesc
faceti o hotarare simpla a asociatului unic prin care decideti reluarea activitatii
depuneti hotararea la ONRC pt publicare in MO
apoi ridicati de la ANAF certificatul de inregistrare in scopuri de TVA