avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 247 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... nu mai stiu ce sa cred...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

nu mai stiu ce sa cred...

Din nou mi se intampla ceva neobisnuit la Tribunal din orasul reclamantului..la ultimul termen dupa ce am facut recuzarea judecatoarei ni sa comunicat de catre aceasta ca urm termen e pe 17 dec....ma uit pe site ul tribunalului si vad ca e trecut acolo 3 dec..dupa asta la citeva zile si pina in prezent e trecut 17 dec termenul,dar toti martorii au primit citatia pe 3 dec..cum e?ce scrie pe site ul oficial si ce a zis judecatoare adica pe 17 dec..sau pe 3 dec dupa citatiile martorilo?
Cel mai recent răspuns: Gabriela Pintea , Consilier juridic 01:32, 2 Decembrie 2008
Mergeti la arhiva Tribunalului si vedeti care este urmatorul termen .... in condica de sedinta din data termenului precedent, trebuie sa scrie urmatorul termen.
pai am sa sun maine la ARHIVA sau la grefiera ca eu am domiciliul in alt oras si imi e imposibil sa ma duc numai pt o intrebare...si cred ca odata ce 1 martor de al meu si 2 martori de al reclamantului au primit citatia pt 3 dec atunci e pe 3 dec..degeaba scrie pe site ul lor 17 dec
razvandicu a scris:

Din nou mi se intampla ceva neobisnuit la Tribunal din orasul reclamantului..la ultimul termen dupa ce am facut recuzarea judecatoarei ni sa comunicat de catre aceasta ca urm termen e pe 17 dec....ma uit pe site ul tribunalului si vad ca e trecut acolo 3 dec..dupa asta la citeva zile si pina in prezent e trecut 17 dec termenul,dar toti martorii au primit citatia pe 3 dec..cum e?ce scrie pe site ul oficial si ce a zis judecatoare adica pe 17 dec..sau pe 3 dec dupa citatiile martorilo?


Domnul Bucuroiu are dreptate, interesati-va la arhiva! Ar fi culmea sa va citeze martorii pentru termenul la care se discuta cererea de recuzare dar nu ar fi imposibil! Tribunalul Bucuresti da termen in cunostinta partilor, si ma refer la termenul la care urmeaza sa se discute recuzarea! :stunned:

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Un raspuns va rog! cata26 cata26 Am avut ieri termen la tribunal si urmatorul il am in luna ianuari! Pe Siteul tribunalului scrie "Acorda termen pt a se reveni cu adresa catre parat"..ce ... (vezi toată discuția)
Despre recurs nicole852107 nicole852107 Buna seara,am inceput recursul la un proces de succesiune si iesire din indiviziune cu data de 20 luna aceasta,dar nu apare data primului termen.e fara ... (vezi toată discuția)
Motive recuzare judecator Nina1 Nina1 Buna ziua, Care sunt motivele pentru care se poate solicita recuzarea unui judecator intr-un proces civil? Cu stima (vezi toată discuția)