Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... nu mai stiu ce sa cred...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

nu mai stiu ce sa cred...

Din nou mi se intampla ceva neobisnuit la Tribunal din orasul reclamantului..la ultimul termen dupa ce am facut recuzarea judecatoarei ni sa comunicat de catre aceasta ca urm termen e pe 17 dec....ma uit pe site ul tribunalului si vad ca e trecut acolo 3 dec..dupa asta la citeva zile si pina in prezent e trecut 17 dec termenul,dar toti martorii au primit citatia pe 3 dec..cum e?ce scrie pe site ul oficial si ce a zis judecatoare adica pe 17 dec..sau pe 3 dec dupa citatiile martorilo?
Mergeti la arhiva Tribunalului si vedeti care este urmatorul termen .... in condica de sedinta din data termenului precedent, trebuie sa scrie urmatorul termen.
pai am sa sun maine la ARHIVA sau la grefiera ca eu am domiciliul in alt oras si imi e imposibil sa ma duc numai pt o intrebare...si cred ca odata ce 1 martor de al meu si 2 martori de al reclamantului au primit citatia pt 3 dec atunci e pe 3 dec..degeaba scrie pe site ul lor 17 dec
razvandicu a scris:

Din nou mi se intampla ceva neobisnuit la Tribunal din orasul reclamantului..la ultimul termen dupa ce am facut recuzarea judecatoarei ni sa comunicat de catre aceasta ca urm termen e pe 17 dec....ma uit pe site ul tribunalului si vad ca e trecut acolo 3 dec..dupa asta la citeva zile si pina in prezent e trecut 17 dec termenul,dar toti martorii au primit citatia pe 3 dec..cum e?ce scrie pe site ul oficial si ce a zis judecatoare adica pe 17 dec..sau pe 3 dec dupa citatiile martorilo?

Domnul Bucuroiu are dreptate, interesati-va la arhiva! Ar fi culmea sa va citeze martorii pentru termenul la care se discuta cererea de recuzare dar nu ar fi imposibil! Tribunalul Bucuresti da termen in cunostinta partilor, si ma refer la termenul la care urmeaza sa se discute recuzarea! :stunned: