Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... fonduri europene fara cofinantare
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

fonduri europene fara cofinantare

se pot accesa fonduri europene fara cofinantare?este suficient sa ai teren in mediul rural?
Daca va referiti la subventii, acestea se acorda de prin 1970 in CCE (actuala UE) si desii se vorbeste la nivel european de o scadere a bugetului agriculturii comune, subventiile vor ramane pentru a pastra pretul alimentelor mici (si a saracii tarile din lumea a treia, zic unii eurosceptici)

Pe ciclul 2014-2020 s-a stabilit ca subventia sa fie mentinuta.
Alexandru Munteanu, Avocat
Despre acest subiect cu cei 40 000 euroi puteti citi la adresa [ link extern ]