Forum Discuţii juridice Achiziţii publice achizitii directe de produse diferite
Discuție deschisă în Achiziţii publice

achizitii directe de produse diferite

In cazul unui contract de achizitii de furnizare de produse de la A la Z, incheiat cu o societate inscrisa in SEAP , coduri CPV multiple, nici un cod nu depaseste pragul de 15000 de euro insa valoarea contractului realizat depaseste acest prag ,
procedura de atribuire a contracului poate fi cea de achizitie directa?
De ce nu faceti mai multe ( 2-3) contracte, pe grupe de CPV -uri diferite si nu vor mai fi interpretari ?
le puteti grupa pe obiective, ex.: materiale de curatenie, rechizite, materiale IT, ....