avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 757 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... In cat timp se comunica o hotarare judecatoreasca?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

In cat timp se comunica o hotarare judecatoreasca?

Dupa cat timp se trimite prin posta o sentinta judecatoreasca.Mentionez ca verdictul a fost dat pe data de 8.03.2012?
Va multumesc.
Ultima modificare: Marți, 17 Aprilie 2012
babycika, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:42, 1 Iunie 2023
Buna ziua, ca sa nu mai fac inca un subiect cu acelasi motiv, "dezgrop" acest subiect vechi..
"Cu recurs în termen de 15 zile de la comunicare, cererea urmând să fie depusă la sediul Tribunalului Bucureşti. Pronunţată în şedinţă publică, azi, 08.11.2017.
Document: Hotarâre 6687/2017 08.11.2017" ... la acest caz termenul este de 30 zile incepand cu ultima zi din comunicare, ziua pronuntarii sau cele 2-3 luni cum spuneati mai sus? Tin sa precizez ca este vb de taxa auto incasata de ANAF in 2015. De asemeni, cele 30 de zile sunt zile lucratoare sau calendaristice? Multumesc
Termenul curge de la data comunicarii prin posta catre dvs.
Îmi puteți spune va rog de ce nu mi se emite hotărârea judecătorească.. Procesul a fost pe 6 octombrie 2020 și lam câștigat și ma tot amână acum mi sa zic ca în ianuarie 2021 mi se va emite... Nu înțeleg de ce ma tot amână.... Vreau sa argumentez ca am dat împuternicire unei alte persoane pentru semnătura... Oare poate sa o ridice el și sa Vânda bunurile reconstituite în locul meu?
A devenit aproape normal ca aproape price hotarare sa se redacteze in 3-,4 lumi asa ca mai aveti de asteptat.Dvs stiti ce provura ati facut,,cui ,pt ce anume etc.
In cat timp se trimite o hotarare judecatoreasca prin posta?
Mentionez ca este vorba de drepturile parintesti ale unei minore.
Verdictul a fost dat pe data de
7 ian

Alte discuții în legătură

Apel unui proces verbal de contraventie laur90 laur90 Am un proces verbal de contraventie . In data de 2.12.2014 am avut verdictul final \\" se admite cererea \\\\" .Astazi in data de 7.04.2015 am primit prin ... (vezi toată discuția)
Divort-timp de redactare si comunicare hotarare ? simina-irina simina-irina in cat timp se elibereaza o sentinta judecatoreasca de la terminarea procesului de divort?va rog sa-mi raspundeti,am terminat divortul dupa spusele avocatei ... (vezi toată discuția)
Sentinta ramonel78 ramonel78 in cat timp se da o sentinta judecatoreasca? (vezi toată discuția)