avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 462 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... In cat timp se comunica o hotarare judecatoreasca?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

In cat timp se comunica o hotarare judecatoreasca?

Dupa cat timp se trimite prin posta o sentinta judecatoreasca.Mentionez ca verdictul a fost dat pe data de 8.03.2012?
Va multumesc.
Ultima modificare: Marți, 17 Aprilie 2012
babycika, utilizator
Cel mai recent răspuns: Lavinia292 , utilizator 17:28, 23 Mai 2022
In cat timp se trimite o sentinta judecatoreasca prin posta?
Mentionez ca este vorba de drepturile parintesti ale unei minore.
Verdictul a fost dat pe data de
07. 01. 2021
Ultima modificare: Marți, 12 Ianuarie 2021
Alhassan, utilizator
Buna ziua, recent am venit in Italia in vacanta si am fost rdicat de catre politia de aici, am aflat ca a fost inchis un proces in 2018, iar eu nu am mai fost din 2015, acum practic ar trb sa execut 1an si 4 luni sau sa platesc 150000 de euro, faptul este ca eu nu am fost informat in legatura cu absolut nimic nici macar contactat, posta, telefon etc. Ce pot face in momentul de fata?
Daca ia dat executare 5 luni și sa suspendat ia dat semnătura la probatiune și mai are un mandat european îl mai poate extrada acolo?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Apel unui proces verbal de contraventie laur90 laur90 Am un proces verbal de contraventie . In data de 2.12.2014 am avut verdictul final \\" se admite cererea \\\\" .Astazi in data de 7.04.2015 am primit prin ... (vezi toată discuția)
Punerea in executare a unei hotarari pronuntate la fond de instanta de contencios administrativ Batrinu Ionut Batrinu Ionut Nr. unic (nr. format vechi) : YYYYY/YYYYY/YYYY Data inregistrarii 05.04.2016 Data ultimei modificari: 02.09.2016 Sectie: Sectia a II-a Civila si de ... (vezi toată discuția)
Sentinta in procesele civile LUNCANU IONEL LUNCANU IONEL Va rog sa imi spune-ti in cat timp trebuie sa ajunga hotararea acasa dupa terminarea procesului (prima instanta), avand in vedere termenul procedural pentru ... (vezi toată discuția)