Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale legat de incadrarea in IMM
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

legat de incadrarea in IMM

Buna!
Daca 2 ani consecutivi am fost incadrat ca intreprindere mijlocie, iar al trei-lea an am 44 angajati, rezulta ca sunt intreprindere mica???
Va multumesc!
Art. 4 din Legea nr.346/2004 :
(1) Întreprinderile mici şi mijlocii se clasifică, în funcţie de numărul mediu anual de salariaţi, în următoarele categorii:
a) până la 9 salariaţi - microîntreprinderi;
b) între 10 şi 40 de salariaţi - întreprinderi mici;
c) între 50 şi 249 de salariaţi - întreprinderi mijlocii.
....