Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Sediu social SRL, PFA (aceeasi locatie)
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Sediu social SRL, PFA (aceeasi locatie)

O lamurire va rog

In cazul in care un SRL are sediul social intr-un apartament cu 2 camere, mai este posibil sa isi mai faca sediu social una sau doua PFA, daca da trebuie vre-o procedura speciala sau se inregistrea pur si simplu cu acordul proprietarului?

Va multumesc anticipat
In alta camera se mai poate stabili un sediu social (SRL) sau profesional (PFA), dupa caz. Se incheie un contract de inchiriere sau de comodat cu proprietarul cu mentiunea ca se va stabili sediul.