Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Inmatriculare auto masina din Germania
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Inmatriculare auto masina din Germania

As dori sa cumpar o masina din Germania, ca apoi sa o inmatriculez in Romania.
Ce stiti despre inmatricurea pe baza de factura ?
Influenteaza asupra taxei de inmatriculare ?
Sau mai bine zis ce tip de document trebuie solicitat vanzatorului german pentru a putea inmatricula auto in Romania ?
Multumesc mult celor care au un raspuns documentat la intrebarile mele.
Buna ziua.as dori sa intreb daca pot inmatricula in tara o masina cu numere de Germania fara a i face radierea in Germania.am citit pe internet ca radierea s ar face automat prin comunicarea intre institutiile dintre cele doua tari.va multumesc