avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 579 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Inmatriculare auto masina din Germania
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Inmatriculare auto masina din Germania

As dori sa cumpar o masina din Germania, ca apoi sa o inmatriculez in Romania.
Ce stiti despre inmatricurea pe baza de factura ?
Influenteaza asupra taxei de inmatriculare ?
Sau mai bine zis ce tip de document trebuie solicitat vanzatorului german pentru a putea inmatricula auto in Romania ?
Multumesc mult celor care au un raspuns documentat la intrebarile mele.
Cel mai recent răspuns: catacata16 , utilizator 11:58, 28 Octombrie 2019
Buna ziua.as dori sa intreb daca pot inmatricula in tara o masina cu numere de Germania fara a i face radierea in Germania.am citit pe internet ca radierea s ar face automat prin comunicarea intre institutiile dintre cele doua tari.va multumesc
Buna ziua.as dori sa intreb daca pot inmatricula in tara o masina cu numere de Germania fara a i face radierea in Germania.am citit pe internet ca radierea s ar face automat prin comunicarea intre institutiile dintre cele doua tari.va multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum inmatriculez masina? Petro123 Petro123 Buna ziua! Am cumparat o masina cu nr de Germania!Contractul v-c este facut intre neamt si sotul meu. In brif ul mare si mic este trecut cel de la care am ... (vezi toată discuția)
Pierdut briful masini vicentiub3st vicentiub3st am pierdut briful originalul mare si mic ce pot face mai am doar copii dupa ala mare si contractul ????#-o (vezi toată discuția)
Pierdut brief !!! nina_ar nina_ar Buna ziua! As dori sa stiu si eu care este procedura si ce acte sunt necesare in cazul in care s-a pierdut brief-ul ... (vezi toată discuția)