avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 644 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Cat sta pe un post de debutant un absolvent de master?
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Cat sta pe un post de debutant un absolvent de master?

Buna ziua. As dori sa stiu cat poate sta pe un post de debutant o persoana care este absolvent de master. Ma refer la un post de functionar public? Multumesc.
Cel mai recent răspuns: marian67 , utilizator 08:14, 25 Aprilie 2012
in situatia in care sunteti functionar public clasa I ,perioada de stagiu(debutant) este de 12 luni.
absolvirea studiilor de masterat nu scurteaza perioada de stagiu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Debutant prea mult timp ContSters85081 ContSters85081 Buna ziua. M-am angajat din martie 2007, la Directia de Administratie pentru Invatamantul Preuniversitar, ocupand prin concurs postul de arhivar I,studii ... (vezi toată discuția)
Functie de executie debutant dumi32 dumi32 Buna ziua, as dori sa va intreb, in cazul personalului contractual cu functie de executie debutant, dupa cat timp va da examenul de trecere in gradul urmator. ... (vezi toată discuția)
Pot sa ocup functia de sef serviciu? nusepoate nusepoate Am functia de Contabil- Primaria comuna- Func.Public Consilier Debutant cu studii S ( Trecerea de la contractual studii M pe functie publica S in august 2010 ... (vezi toată discuția)