Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Cat sta pe un post de debutant un absolvent de master?
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Cat sta pe un post de debutant un absolvent de master?

Buna ziua. As dori sa stiu cat poate sta pe un post de debutant o persoana care este absolvent de master. Ma refer la un post de functionar public? Multumesc.
in situatia in care sunteti functionar public clasa I ,perioada de stagiu(debutant) este de 12 luni.
absolvirea studiilor de masterat nu scurteaza perioada de stagiu.