Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cum inmatriculez masina in Romania fara teil II?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cum inmatriculez masina in Romania fara teil II?

Cum imi inmatriculez masina fara teil II,in ROMANIA?????
Pentru inmatriculare autoturism import Germania sunt necesare:
1. Cartea de identitate a autovehiculului (Fahrzeugbrief sau Zulassungsbescheinigung Teil II)
2. Talonul (Fahrzeugschein sau Zulassungsbescheinigung Teil I)
3. Contract de vânzare-cumpărare (este tip, se ia de la Primăria lui sau înmatriculări)
4. Verificarea tehnică valabilă (TUV)
5. Cartea ta de identitate
6. Cartea de identitate a vânzătorului (Personalaussweis)
In situatia in care nu detineti Teil II,desfasurati demersuri pentru a obtine documentele inlocuitoare
Masina este import Austria si am vrut sa o inmatriculez in Romania, am hotarare judecatoreasca , am platit toate taxele( itp, asigurare, taxe), iar cand am ajuns la politie sa depun actele pentru placutele de inmatriculare mi-a spus ca nu poate sa o inmatriculeze ca nu am teil II. ce as putea face acum???
salut....cum ai rezolvat cu inscrisu masini fara tel ...am si eu aceasi problema