Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... Alegeri locale - cand incepe campania electorala?
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

Alegeri locale - cand incepe campania electorala?

cind incepe campania electorala in 2012

Campania electorala pe televiziuni si radio-uri va incepe pe 11 mai si se va incheia pe 7 iunie, la miezul noptii, a decis Consiliul National al Audiovizualului.

[ link extern ]
Pentru alegerile din 10 iunie, campania electorala a viitorilor primari si consilieri locali va incepe pe 11 mai si se va incheia pe 9 iunie.
Campania electorală începe cu 30 de zile înaintea datei desfăşurării alegerilor şi se încheie pe 9 iunie la ora 7.00. Votul începe pe 10 iunie la ora 7.00 şi se încheie la ora 21.00.