Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Numar minim cercetatori
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Numar minim cercetatori

Numarul minim de cercetatori dintr-un laborator de cercetare este de 16?
Stie cineva vreun act care sa reglementeze acest lucru?
Nu cred ca exista un act normativ care reglementeaza acest aspect,fiind vorba cred despre un laborator din cadrul unui Institut de Cercetare,numărul de posturi pe funcţii şi grade profesionale se propune de consiliul ştiinţific şi se aprobă de consiliul de administraţie, în concordanţă cu necesităţile şi resursele financiare ale institutului.
va multumesc