Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Mai e valabila anularea penalitatilor?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Mai e valabila anularea penalitatilor?

Buna seara!

Am datorii la intretinere si penalitati de platit Asociatiei de proprietari.
Am gasit proiectul de lege privind prelungirea cu inca un an al efectelor legii nr.175/2010.
Stie cineva, s-a adoptata acest proiect de lege? Isi mai produce efectele pana in iulie 2012?

Nu s-a adoptat nicio prelungire la legea 175/2010.
Offf, nici eu nu am gasit ca s-a adoptat.

Dar se pregateste totusi ceva similar, aveti idee?

Multumesc pentru raspunsuri!
Prevederile Legii nr 175/2010 nu mai sunt operationale din iunile 2011
Momentan nu exista norma care sa dispuna scutirea de penalitati