avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 411 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Mai e valabila anularea penalitatilor?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Mai e valabila anularea penalitatilor?

Buna seara!

Am datorii la intretinere si penalitati de platit Asociatiei de proprietari.
Am gasit proiectul de lege privind prelungirea cu inca un an al efectelor legii nr.175/2010.
Stie cineva, s-a adoptata acest proiect de lege? Isi mai produce efectele pana in iulie 2012?


Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 22:15, 1 Mai 2012
Nu s-a adoptat nicio prelungire la legea 175/2010.
Offf, nici eu nu am gasit ca s-a adoptat.

Dar se pregateste totusi ceva similar, aveti idee?

Multumesc pentru raspunsuri!
Prevederile Legii nr 175/2010 nu mai sunt operationale din iunile 2011
Momentan nu exista norma care sa dispuna scutirea de penalitati

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mai este valabila scutirea de penalizari? ADY1967 ADY1967 In data de 12 ianuarie 2012 au venit cei de la apa canal si ne-a sigilat vanele la apa rece datorita restantelor la intretinere.Azi 14 ianuarie 2012 suntem tot ... (vezi toată discuția)
Scutirea de penalitati la intretinere dellya dellya Buna seara! Va rog sa imi spuneti daca este vreo lege data in privinta scutirii de penalitati la intretinere (asociatie,energie termica,apa) in cazul in ... (vezi toată discuția)
Persoanele cu venituri mici ar putea fi scutite de penalitatile la intretinere pana in iulie 2012? nagyana nagyana In legatura cu Legea nr.175/2010. M-am interesat pe site-ul Senatului si al Camerei Deputatilor in legatura cu Proiectul de Lege pentru completarea Legii ... (vezi toată discuția)