Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Neplata T.V.A
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Neplata T.V.A

Sunt administrator la o Intreprindere individuala daca cumpar o masina pe firma platesc sau nu T V A ul. ( nu sunt platitor de tva). Va multumesc!!!
Daca vanzatorul este platitor de TVA, va va factura cu TVA, deci veti plati si TVA. Daca nu este platitor de TVA, va va factura fara TVA. Dvs daca nu sunteti platitor de TVA nu aveti dreptul de a deduce TVA.