avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 358 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA cod caen 6202 - consultanta in tehnologia ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA cod caen 6202 - consultanta in tehnologia informatiei (dovada competentei)

Buna ziua,

Am incercat sa-mi infiintez un PFA cu activitatea 6202 activitati de consultanta in tehnologia informatiei, la rubrica experienta/pregatire profesionala am depus un certificat de competente digitale obtinut odata cu diploma de bacalaureat, care este si recunoscut de Ministerul Educatiei.
Am verificat stadiul dosarului pe site-ul Onrc, insa la observatii scrie
lipseste dovada care atesta pregatireaprofesionala pentru desfasurarea activitatii prevazuta la codul Caen 6202

1. Imi puteti spune legea si articolul in care se reglemeanteaza exact tipul de acte acceptate pentru experienta/pregatire profesionala?
2. Cunoasteti cazuri in care s-a reusit inregistrarea pe baza Certificatului de competente digitale?
Cel mai recent răspuns: Lucian Huzum , Consilier juridic 14:29, 3 Mai 2012
1. anexa nr. 1, pct. 4 din OUG nr. 44 / 2008.
2. Personal nu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Tehnician topograf chiorean vasile chiorean vasile Buna ziua ,va rog urmatoarea informatie: -daca urmez cursurile de formare profesionala tehnician topograf-am dreptul de-a ma autoriza ca si activitate ... (vezi toată discuția)
Infiintare pfa / ii Florentin01 Florentin01 Buna Ziua , as dori sa stiu daca la infiintarea PFA / II in domeniul IT , eu am o calificare eliberata de cei de la HP nu cred ca sunt afiliati cu ministeru ... (vezi toată discuția)
Cod caen 6202 Adi1988 Adi1988 Bună tuturor! Vreau sa îmi deschid un PFA, m-am gândit la codul caen 6202. Precizez ca am doar liceul făcut la specializarea matematica-informatica, deci ... (vezi toată discuția)