Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA cod caen 6202 - consultanta in tehnologia ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA cod caen 6202 - consultanta in tehnologia informatiei (dovada competentei)

Buna ziua,

Am incercat sa-mi infiintez un PFA cu activitatea 6202 activitati de consultanta in tehnologia informatiei, la rubrica experienta/pregatire profesionala am depus un certificat de competente digitale obtinut odata cu diploma de bacalaureat, care este si recunoscut de Ministerul Educatiei.
Am verificat stadiul dosarului pe site-ul Onrc, insa la observatii scrie
lipseste dovada care atesta pregatireaprofesionala pentru desfasurarea activitatii prevazuta la codul Caen 6202

1. Imi puteti spune legea si articolul in care se reglemeanteaza exact tipul de acte acceptate pentru experienta/pregatire profesionala?
2. Cunoasteti cazuri in care s-a reusit inregistrarea pe baza Certificatului de competente digitale?
1. anexa nr. 1, pct. 4 din OUG nr. 44 / 2008.
2. Personal nu.