Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Registrul operatorilor intracomunitari
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Registrul operatorilor intracomunitari

Firma neplatitoare de tva din Romania factureaza consultanta unei firme din Elvetia unde operatiunea de consultanta nu este purtatoare de tva.Valoare 12000 euro.
Trebuie sa ne inscriem in registrul operatorilor intracomunitari daca facturarea se face fara tva?
elvetia nu este tara membra UE si nu trebuie sa solicitati inscrierea in ROI.