Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cum pot contesta hotararea de respingere emisa conform ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cum pot contesta hotararea de respingere emisa conform Legii nr. 189/2000?

Buna,daca ma poate ajuta cineva sa-mi spuna ce trebuie sa fac in situatia in care in nov 2010 s-a depus un dosar pt indemnizatia sau pensie de refugiat si doar in luna mai 2012 s-a dat o hotarare ca dosarul e respins pe motive ca datele ce le contine sunt contradictorii cu legea 189/2000,nespecificand ce nu este in regula.multumesc. cluj
De principiu puteti solicita revizuirea dosarului, insa ar trebui sa puteti dovedi refugiul.