Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... cerere custodie unica
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

cerere custodie unica

buna ziua,

am un copil minor rezultat in urma unei relatii neoficiale si as dori sa stiu ce trebuie facut in cazul in care doresc sa cer custodie unica asupra copilului deoarece tatal este bolnav suferind de tulburare bipolara.deasemenea ce implica aceasta custodie din punct de vedere al obligatiilor din partea ambilor.
multumesc
Ca sa intelegeti dvstra "custodia" reprezinta autoritatea parinteasca conform NCC.
Instanta poate face adresa pentru a solicita informatii de la spital.
Este insa greu de spus daca va proceda asa daca nu aveti deloc dovezi.
Cred ca avocatul dvs. ar trebui sa se gandeasca cum sa procedeze pentru a face tot posibilul sa ceara la momentul oportun instantei acest lucru.