avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 686 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... PROCURA iesire din tara minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

PROCURA iesire din tara minor

Ma poate ajuta cineva cu un model de procura pentru scoatere copil din tara (de catre o ruda de gradul I).
Va multumesc anticipat.
Ultima modificare: Marți, 22 Mai 2012
Catalinaand_30, utilizator
Cel mai recent răspuns: Catalinaand_30 , utilizator 19:37, 23 Mai 2012
Daca nu ma insel, aceasta procura trebuie sa fie act autentic. Mergeti la notar, ei il intocmesc.
Problema este ca as avea nevoie de un model pentru a fi redactat si legalizat(cu apostila, etc)mai apoi de un notar din strainatate unde se afla fratele meu, pentru a se evita pe cat posibil greselile.
La urmatoarele linkuri veti gasi lista cu documentele necesare si modelul utilizat pentru intocmirea declaratiei in fata notarului:
[ link extern ]
[ link extern ]
L.C.
Va multumesc frumos. Mi-ati fost de mare ajutor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cazier judiciar persoane fizice pt. inreg. la roi dianacrisan dianacrisan Buna ziua Va rog sa ma ajutati cu o informatie. Trebuie sa ne inregistram la Registrul operatorilor intracomunitari si printre alte hartii ne trebuie si ... (vezi toată discuția)
Traducere si legalizare acte studii anamariagroza anamariagroza care este calea de urmat in vederea traducerii si legalizarii actelor de studii superioare emise in Romania? procedura de traducere si legalizare poate fi ... (vezi toată discuția)
E valabila procura italiana fara apostila? motoc18 motoc18 prietenul meu este plecat in italia si ma lasat sa_i vand masina (vezi toată discuția)