Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... PROCURA iesire din tara minor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

PROCURA iesire din tara minor

Ma poate ajuta cineva cu un model de procura pentru scoatere copil din tara (de catre o ruda de gradul I).
Va multumesc anticipat.
Catalinaand_30, utilizator
Daca nu ma insel, aceasta procura trebuie sa fie act autentic. Mergeti la notar, ei il intocmesc.
Problema este ca as avea nevoie de un model pentru a fi redactat si legalizat(cu apostila, etc)mai apoi de un notar din strainatate unde se afla fratele meu, pentru a se evita pe cat posibil greselile.
La urmatoarele linkuri veti gasi lista cu documentele necesare si modelul utilizat pentru intocmirea declaratiei in fata notarului:
[ link extern ]
L.C.
Va multumesc frumos. Mi-ati fost de mare ajutor.