Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bilant 31 dec 2011 profit nerepartizat
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bilant 31 dec 2011 profit nerepartizat

Sepoate sa am profit nerepartizat la nota explicativa ,in cazul in care nu s-a repartizat profitul la dec2011?
Da, profitul poate ramane nerepartizat, daca asa s-a hotarat.
Se poate.Insa aveti in vedere ca nici in celelalte documente(propunere distribuire profit si PV
adunare asociati sa nu fie propusa repartizare).Mai mult la capitolul VII -Functiunea conturilor din OMFP 3055/2009,contul 117 poate avea sold creditor - profit nerepartizat.