Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general factura furnizor, decont
Discuție deschisă în Contabilitate în general

factura furnizor, decont

Factura furnizor fara TVA emisa la inceputul lunii mai, inregistrata din greseala in contabilitate cu luna aprilie. Nu am obs. decat dupa depunerea decontului aferent lunii aprilie. In jurnalul de cumparari al lunii aprilie apare la neimpozabile, ca atare apare si in decl 300 la ach scutite de taxa sau neimpozabile. Pot sa corectez?
Unde sa o corectati? In contabilitate stornati in mai cu nota explicativa si repuneti la data la carea fost emisa. In decont pentru ca este scutita nu aveti ce corectie sa faceti.
Multumesc, nu stiam cu decontul cum sa procedez, cu stornarea da.