Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general factura nedeclarata
Discuție deschisă în Contabilitate în general

factura nedeclarata

am o factura din iulie 2011. factura este fara tva fiind servicii neimpozabile . furnizorul este din RO. aceasta factura nu a fost declarata in decontul de tva si nici prinsa in jurnalul de cumparari. va rog sa-mi spuneti cum as putea sa declar aceasta factura in decontul urmator si la ce rand. precizez ca aceasta a fost prelucrata in contabilitate nu si in decont.
multumesc
Daca a fost prelucrata in contabilitate ca furnizor neimpozabil de ce nu apare in decont la scutite?programul de contabilitate trebuie sa vi-l ia,doar daca ati introdus manual cu NC..nu inteleg cum nu e cuprins in Jurnal de cumparari?
In decl.300 trebuie sa apara la rind.24.
nu stiu de ce programul nu a prelucrat-o.si nu apare nici in jurnal in schimb apare la articole contabile.va rog sa ma ajutati