Forum Discuţii diverse Discuţii politice şi legislaţie ... In legatura cu cunoasterea limbii romane
Discuție deschisă în Discuţii politice şi legislaţie electorală

In legatura cu cunoasterea limbii romane

Ce se va întâmpla cu parlementarii, cu senatorii care nu vorbesc corect limba română... pentru că asistăm zilnic la demonstrații de acest fel, chit că limba română este limba lor maternă....

Cu ei, parlamentarii (deputatii si senatorii), se va intampla ca vor fi realesi de noi, criticii, si se va modifica DEX-ul.:">
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
Nu este vina lor, poate unii au candidat ca sa se distreze, nu stiau pe ce sa cheltuiasca banii, altefel nu-mi imaginez cum un candidat poate "baga" in campanie minim 500 mii de euro stiind ca in 4 ani va fi indemnizat cu mult mai putin.
Sunt vinovati alegatorii care i-au ales tinand cont de "mita electorala", transmisa pe cale orala sau materiala si nu de profilul moral si profesional, de realizarile obtinute cinstit pana la candidatura, de realitatea programelor prezentate in campanie.
:confused: Naivitate sa fie? Credeti ca nu stiau ce avantaje sunt, distinct de indemnizatie...:weg:
elena138 a scris:

:confused: Naivitate sa fie? Credeti ca nu stiau ce avantaje sunt, distinct de indemnizatie...:weg:

Naivitatea este la noi, alegatorii.
Ii concediem. :)) ;)

Initiem noi o propunere legislativa :rtfm:si pentru alesii poporului, nu numai pentru functionarii institutiilor publice. De ce sa existe discriminare? Ei (senatorii si deputatii) sunt cei care ne reprezinta, chiar daca ii alegem sau nu.