Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... evacuare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

evacuare

buna,am si eu o problema si anume aceea ca fostul meu sot ma ameninta ca odata iesita din casa lui nu ma mai primeste cu toate ca desii este proprietarul apartamentului ,m-a dat in judecata prin ordonanta presedentiala de evacuare si a pierdut ca fiind nefondata ,a facut recurs dar inca nu a aparut termenul de judecata si in afara de asta a trebuit sa-mi scot carte de identitate provizorie de identitate deoareca mi-a furat buletinul(am facut plangere la politie)dar figurez in continuare la aceeasi adresa .Aspus ca are acte prin care imi interzice sa mai intru in casa pentru ca el este proprietar si nimeni nu-l poate obliga sa ma primeasca in casa.va rog mult sa ma ajutati cu un sfat.
Daca nu exista hotarare definitiva si irevocabila pronuntata de instanta de judecata,sustinerile sotului nu au temei legal
cum am mai spus ordonanta presedentiala de avacuare , pe care mi-a intentat-o,a fost respinsa ca nefondata si ma gandesc cum ar putea sa ma evacueze din moment ce a pierdut procesul.
Daca dupa divort el a ramas proprietar, atunci are dreptul sa va evacueze. Dv in ce calitate pretindeti acum sa stati in casa aia?
Daca are nu stiu ce acte si le va folosi in instanta, e obligat sa vi le arate.
pai mi-a zis ca nu ma mai primeste si cand vin de la servici imi arata niste acte si nu mai pot intra in casa in urma a ce vad.