Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... In cat timp pot sa definitivez hotararea si sa inscriu ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

In cat timp pot sa definitivez hotararea si sa inscriu masina?

am un proces cu ANAF pentru evitarea taxei auto. Urmeaza recursul la Curtea de Apel Ploiesti pe 31.05.2012(la tribunalul Buzau mi s-a admis cererea si ANAF a facut recurs).In cazul in care castig in cat timp pot sa iau hotararea definintiva si sa inscriu masina??
Imediat a 2 a zi dupa pronuntarea hot puteti scoate un certificat de grefa in care se mentioneaza solutia data si faptul ca este irevocabila.
Daca nu vor sa inscrie masina veti avea de asteptat cam o luna-- o luna si jumatate pana sa va luati hot redactata si legalizata.
ok. hotararea o poate ridica sotia sau trebuia sa ma duc eu personal??
Numai personal sau imputerniciti un avocat