Forum Discuţii juridice Achiziţii publice contract de servicii achizitii directe
Discuție deschisă în Achiziţii publice

contract de servicii achizitii directe

bună dimineaţa
Vă rog să mă lămuriţi şi pe mine, pentru încheierea unui contract de servicii hoteliere pe o perioada de 7 zile cazare şi masă cu valoare mai mică de 15.000 de euro aplicăm achiziţia directă conform OUG nr.34 /2006 art.19, am efectuat un studiu de piaţă cu 3 oferte similare, ce proceduri mai trebuie aplicate sau ce trebuie să conţină dosarul în cazul respectiv? Vă mulţumesc!
Trebuie să întocmiti un dosar de achiziţie care să cuprindă: cereri de ofertă (minim trei), ofertele primite (acestea trebuie să cuprindă şi datele de identificare ale ofertantului), un proces verbal semnat de reprezentantul legal prin care să fie justificată alegerea ofertei câştigătoare, contractul cu furnizorul ales.
~ Conținut șters la cerere ~