Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Sentinta asta este HIT , doar ca Bota n-a murit !
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Sentinta asta este HIT , doar ca Bota n-a murit !

Condamnarea lui Bota este prima condamnare definitiva administrata pentru practicarea fara drept a profesiei de avocat unui avocat din noile structuri infiintate incepand cu anul 2003 .

Cu siguranta un RIL va clarifica situatia !

Nu cred ca exista suficienta influenta in cadrul baroului BOTA ptr a se promova un RIL.
Singura dvs ( a membrilor acestor barouri constitutionale) cale ar fi o exceptie de neconstitutionalitate pe legea avocaturii. Altfel,... e doar can-can.
care sentinta??? numar...data...dosar???
link-ul postat duce la pagina: "Portalul instantelor de judecata". Ne-ar ajuta mai mult instanta si numarul dosarului ...
Condamnarea definitiva apare la Curtea de Apel Alba Iulia: [ link extern ] *
Dosar 002147/221/2007**(sau cautati dupa nume), pronuntarea pe 29.05.2012.
ContSters191851, utilizator