avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 597 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Model de adresa pentru inaintarea unor documente ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Model de adresa pentru inaintarea unor documente judecatoriei

Buna ziua,
Ma poate ajuta cineva cu un model de adresa inaintare catre judecatorie? Am de completat un dosar aflat la judecatorie cu cateva documente certificate.
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: ana_frincu , utilizator 09:52, 31 Mai 2012
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Este o chestie simpla.
Trebuie sa mentionati instanta, nr de dosar si termenul,...si precizati ca depuneti documentele
De ex:
Judecatoria Ploiesti
Dosar nr 115/281/2012
Termen: 06.06.2012

DOMNULE PRESEDINTE


Subsemnatul......in calitate de .....in dosarul susmentionat, depun alaturat prezentei urmatoarele documente:
-----


Data Semnatura
Multumesc pentru ajutor !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Model de cerere vicar vicar Buna ziua, am cautat pe portalul instantelor un model de cerere pentru eliberare copie hotarire de divort cu mentiunea definitiva si irevocabila si nu am ... (vezi toată discuția)
Repunerea pe rol a unui dosar geta_tabacu geta_tabacu va multumesc. am un dosar in care sunt chemata in judecata,Pot cere eu repunerea pe rol? dupa cit timp mi se poate aproba? (vezi toată discuția)
Buna ziua, sunt parte reclamanta intr-un dosar la judecatoria ... IonutCostea IonutCostea Buna ziua, Sunt parte reclamanta intr-un dosar la Judecatoria Ploiesti, prin care cer pretentii unui tip care mi-a facut poza buletin,s-a folosti de ... (vezi toată discuția)