avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 151 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Se publica online deciziile tribunalelor?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Se publica online deciziile tribunalelor?

As dori sa stiu daca, si unde, se publica online deciziile tribunalelor. Mentionez ca fac parte intr-un proces de la Tribunalul Cluj Napoca. Nu am putut sa ma infatisez si nici nu am primit acasa scrisoarea cu o instintare a deciziei de la acea data. As vrea sa stiu ce decizie s-a luat, si daca pot sa vad online asta.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:42, 23 Decembrie 2008
WWW.portal just.ro este portalul instantelor de judecata.
Va apare o harta a tarii, selectati judetul si instanta ( adica tribunal , judecatorie, curte de apel )
In partea dreapa sus va va aparea rubrica dosare , dati clic pe ea
In continuare : introduceti numarul dosarului si dati : clic pe cautare
Veti putea vedea ce hotarire s-a luat dar nu si motivarea
razvan_s a scris:

As dori sa stiu daca, si unde, se publica online deciziile tribunalelor. Mentionez ca fac parte intr-un proces de la Tribunalul Cluj Napoca. Nu am putut sa ma infatisez si nici nu am primit acasa scrisoarea cu o instintare a deciziei de la acea data. As vrea sa stiu ce decizie s-a luat, si daca pot sa vad online asta.


Incercati aici
[ link extern ]

sau

[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum pot sa aflu online daca a fost pronuntata o hotarare judecatoreasca? jean59 jean59 Am un proces judecat la tribunal si a ramas sa primesc hotararea judecatoreasca.Cum pot afla online care este decizia in acest caz, sau ce trebuie sa accesez ... (vezi toată discuția)
Nu mă descurc pe net - am nevoie de ajutor pentru portal.just.ro Melemen Melemen Bună ziua Aș dori să știu cum pot afla data unui proces pe internet La ce adresă trebuie să caut ? Pot răsfoi dosarul online ? (vezi toată discuția)
Care este modalitatea de a afla daca am un proces pe rol? MIHAELA DUMITRESCU MIHAELA DUMITRESCU BUNA ZIUA. VA ROG MULT DACA PUTETI SA-MI SPUNETI,CARE ESTE MODALITATEA DE A AFLA DACA AM UN PROCES PE ROL, IN CAZUL IN CARE NU LOCUIESC LA ADRESA DIN ... (vezi toată discuția)