Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Nota scazuta la purtare
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Nota scazuta la purtare

Se poate scadea nota la purtare fiindca copiii din clasa au stricat umbrela unei colege?
Depinde de conjunctura si ceea ce s-a intamplat acolo.
Depinde ce au facut cu ea... daca au folosit-o pe post de maciuca sau au stricat-o ca sa ii provoace o suferinta copilului, cam da.
Daca s-au jucat, desi copilul nu le-a dat-o, atunci tot rau e.
Daca doar s-a intamplat (credeti-ma pe cuvant, cu copiii sa nu te pui!), atunci doar se cumpara o alta umbrela, se cer scuzele de rigoare de catre parintii "terminatorilor" si cam atat.
In general se rezolva intamplarile de acest fel fara interventia autoritara a scolii.
si daca directorul a fost anuntat deja ce se mai poate face?
Ce v-am zis mai sus. Depinde ce au facut cu umbrela. Daca a fost vorba de vreo bataie cu umbrela, e destul de rau. Daca s-au jucat, nu inteleg de ce s-a ajuns la reclamatii.
Cum a fost? :secret:
Pai ei in clasa se mai cearta din cand in cand cu acea colega, dar in ziua cand i-au stricat umbrela ea nu a fost la scoala si umbrela si-a uitat-o. ei au rupt umbrela, in rest n-au facut nimic
ContSters254836, utilizator