Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale procedura de schimbare a punctului de lucru in sediu ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

procedura de schimbare a punctului de lucru in sediu social si de radiere a vechiului sediu

Buna ziua!
As vrea daca se poate cateva lamuriri in legatura cu procedura de schimbare a sediului social. Ma intereseaza in principal care sunt actele necesare?
In cazul in care punctul de lucru se transforma in sediu social trebuie facut un act pentru radierea punctului de lucru? Sediul si punctul de lucru au adresa in acelasi oras.
Se va face hot aga de schimbare a sediului .
Se va incheia aditional la contractul pe care il aveti pt sediu in care specificati destinatie ca fiind sediul social si perioada contractuala, daca se modifica ceva.
Va trebuie acordul proprietarilor vecini daca sediul este intru-un imobil situat intr-un bloc.
In rest procedura se desf prin Reg. Com