Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... raspundere subcontractant!
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

raspundere subcontractant!

Va deranjez cu o intrebare de care nu sunt sigur care e varianta corecta!Se presupune ca o o anumita lucrare de constructie e realizata de o firma in subantepriza ,cu contract de executie , cu firma la care sunt eu angajat!Prin fisa postului reiese ca eu am raspundere pt tot santierul...raspund si de lucrarea firmei in subantepriza?sau numai de lucrarea pe care o executa angajatii din firma la care sunt eu angajat?
Daca prin fisa postului aveati obligatia de a supraveghea lucrarile pe intreg santierul raspundeti si pentru lucrarile efectuate de societatea subcontractanta, aceasta isi desfasura activitatea sub indrumarea dvs. Societatea subcontractanta raspunde alaturi de dvs. de calitatea lucrarii