Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit anual automobil capacitate cilindrica 3000
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit anual automobil capacitate cilindrica 3000

Buna seara!As avea nevoie de o informatie.
Pensionarii platesc taxe si impozite mai mici decat restul contribuabililor.Am un autoturism cu capc.cilindrica de 3000 si ma gandeam sa il trec pe numele mamei mele pensionare.Nu de alta..dar impozitul anual ma arde serios la buzunar.
Va multumesc anticipat pt.asitenta.
O seara buna!
=D> NICI O SANSA!!!!!!
Nu aveti nici o facilitate cu exceptia cele prevazute de art. 265 Cod fiscal, respectiv bonificatia de pana la 10% pentru plata integrala a impozitului pana la data de 31 martie.