avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 367 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii deducere personala
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

deducere personala

daca sotul meu are salariu brut pe cartea de munca 1350 ron,fara persoane in intretinere ,de ce deducere personala beneficiaza?
iar daca ma pune pe mine ca si persoana in intretinere atunci ce deducere va avea?mentionez ca eu nu lucrez multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:34, 11 Iunie 2012
brut 1350 lei , fara persoana in intretinere, deducerea personală funcţie de bază este de 210 lei.

brut 1350 lei, cu o persoana in intretinere, deducere personală funcţie de bază este de 290 lei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariul minim pentru angajatii cu studii superioare butterfly_1976 butterfly_1976 Am inteles ca noul nivel minim de salariu pentru angajatii cu studii superioare a crescut la 1350 RON. Care sunt darile platite de angajat, respectiv de ... (vezi toată discuția)
Deducere impozit pt copil AndreeaIB AndreeaIB Buna ziua Va rog sa-mi spuneti cum se calculeaza deducerea de impozit pentru copil, cine poate sa ia (unul sau ambii parinti) si care salariu este mai ... (vezi toată discuția)
Copil in intretinere catalina77 catalina77 Buna ziua. As dori sa stiu si eu cum este mai avantajos: copilul minor sa fie trecut in intretinerea persoanei cu salariu mai mic sau mai mare? Va multumesc ... (vezi toată discuția)