Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii deducere personala
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

deducere personala

daca sotul meu are salariu brut pe cartea de munca 1350 ron,fara persoane in intretinere ,de ce deducere personala beneficiaza?
iar daca ma pune pe mine ca si persoana in intretinere atunci ce deducere va avea?mentionez ca eu nu lucrez multumesc
brut 1350 lei , fara persoana in intretinere, deducerea personală funcţie de bază este de 210 lei.

brut 1350 lei, cu o persoana in intretinere, deducere personală funcţie de bază este de 290 lei.