Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale constituire societate pe actiuni
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

constituire societate pe actiuni

Buna ziua, la constituirea unei societati pe actiun, este posibil a se deschide , pe langa sediul social inca 2 puncte secundare de lucru? Ma refer toate acestea in prima etapa de inmatriculare a societatii...

Multumesc !
Da, se poate. In cuprinsul actului constitutiv inscrieti ca se deschid si doua puncte de lucru si indicati adresele lor. Trebuie sa prezentati contractele de inchiriere sau comodat si extras CF al imobilelor unde vor fi punctele de lucru.