Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Expirare contract individual de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Expirare contract individual de munca

Buna seara. Am un contract de munca, care expira la 15.06.2012. Astazi am anuntat verbal ca nu mai vreau sa semnez alt contract de munca din motive personale. Mentionez ca am gestiune. Mi s-a propus sa semnez alt contract de munca si sa imi depun demisia pentru a sta 20 zile in preaviz "pentru a fi treaba buna". As dori sa va intreb ce se poate intampla din punct de vedere legal daca eu refuz sa semnez alt contract si daca trebuia neaparat sa demisionez, chiar daca imi expira contractul. Va multumesc.
Va multumesc pentru safturi si sper sa nu intampin aceste probleme. O seara frumoasa