Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... tevi comune ale blocului-sau nu
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

tevi comune ale blocului-sau nu

buna ziua, pe 30.12.08 a venit dimineata la usa mea administratorul blocului cu un instalator motivand k la bucatarie la mine curge apa; eu verificand cu mana am spus k nu am nicio scurgere, iar acestia mi-au spus k e in nisa unde sunt tevile comune. au spartsi s-a constatat k la teava de apa calda eu fiind la ultimul etaj la imbinarea cu teava mea-deci cea care face legatura cu chiuveta picura apa si mi-a comunicat k este problema mea s-o repar. intrebarea mea este: atata timp cat era in spatele zidului meu de la bucatarie nu este un bun comun? eu nu as fi stiut niciodata k am aceasta problema, daca ei nu mi-ar fi spart peretele
Buna ziua,

daca apa curge la imbinarea dintre teav dv. cu teava comunaatunci este intr-adevar problema dvs. Teava care va deserveste pe dvs. va apartine si e normal sa platiti reparatia acesteia.

av. Costi Boncu