Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA 50% la rata de leasing de la 01 iulie 2012
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA 50% la rata de leasing de la 01 iulie 2012

Conform OUG.24/2012,incepand cu 01 iulie 2012 TVA la rata de leasing lunara nu va mai fi deductibila integral ci numai 50 %.
Asadar, la factura din luna iulie aferenta rata de leasing autoturism ,in ce cont contabil vom inregistra diferenta de 50 % a TVA pe care nu il putem deducem ? In 635, 167 sau 2133 ?

Multumesc.
multumesc